Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  europe tour 2009 >>  lienz


Europe Tour 2009


wyciągiem na górę / up with the lift

au
Austria - Lienz
17.07.2009
1 086 km

Żeby dostać się do Lienz, znów musieliśmy pokonać górki, na szczęście już nie tak wysokie, jak wczoraj. Ale za to znów mieliśmy piękny widok na miasto i góry.

To get to Lienz we must pass by mountains again, luckily not as high as yesterday. And we have a nice view over the town and the mountains again.


Kierujemy się na Cortinę. Po drodze w Linz jest zamek, który było widać już z daleka. Niedaleko od naszego skrzyżowania, więc jedziemy. Parking na dole, okazało się, że do zamku trzeba podejść w górę. Żadnemu z nas się nie chce, upał daje się we znaki.
Ale przy parkingu jest wyciąg, idziemy zobaczyć z ciekawości. No a skoro już tu jesteśmy, to jedziemy na górę :)
Fajne jest to, że tu wszędzie można dostać darmowe mapki regionu z opisanymi atrakcjami i szlakami turystycznymi.

We head towards Cortina. On the way there's a castle in Lienz, we can see it from a distance. It's not far from our way so we drive there. There's a parking place down the hill and we would have to climb up to the castle. Noone of us feels like walking, it's very warm.
But there's a funicular, we go to see it. And if we're here, we decide to go up :)
I like that everywhere here I can get free maps of the region with attractions and touristic routes.


Na górze widoków na miasto nie ma, ale jest piękny domek z kawiarnią i wielka polana. A dla dzieci atrakcją jest zagroda z domowymi zwierzakami. Ludzi mało. Tak tu ładnie, że najchętniej poszłabym po prostu przed siebie, na górę bo ścieżki są. Tylko znów ten czas...
Widoki można podziwiać jadąc krzesełkami w dół. Widać stację kolejową, kościółek, całe miasteczko i domki na wzgórzach. No i zamek, do którego mieliśmy iść. Z bliska jakiś brzydki się wydaje, odrapany i taki toporny.

There aren't views over the town from up there, but there's a nice house with a cafe and a big meadow. And for kids a pen with animals. Not many people. It's so nice here that I'd like just to walk ahead, up there, there are paths. But the time again...
Going down we can see the railway station, a church, the whole town and houses on the hills. And the castle we were supposed to walk to. It looks ugly now when we are closer, scratched and coarse.