Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  bałkany 2010 >>  sinemorec


Bałkany 2010


nareszcie ciepełko! / warm finaly!

bg
Bułgaria - Sinemorec
27.09.2010
3 651 km

Dziś dzień przeznaczony na ostatnie lenistwo na plaży.
Nareszcie jest ciepełko! Słonko świeci i można się wygrzać. A na skały wróciły rybki! Można ponurkować i podziwiać duże ryby i małe rybki w większej ławicy, sporego kraba i glonojady i kręciołki! Niesamowity to świat :-D Można też dać ponieść się falom, które zaniosą do brzegu. Rewelacja!
A w ujściu rzeki żabki, szare i zielone, wygrzewają się na słonku.
Ech, już mam chęć znów tu wrócić!

Today is the day for the last laziness on the beach.
It's warm finally! The sun is shining and I can get warm. And the fish came back to the rocks! I can dive and take a look at big fish and small ones in a bigger shoal, a big crab and algae eaters and shelves! It's an amazing world :-D I can also let the waves take me to the shore. Great!
And in the mouth of the river there are frogs, grey and green, warming themselves in the sunshine.
Aaaaa, I wanna come back here already!


Po drodze zatrzymujemy w Achtopolu po owoce i zakupy i aspirynę. Szkoda tylko, że baniczarnia już zamknięta.
Do Carevo wjechaliśmy w poszukiwaniu kantoru, bo levy już się kończą. Jak na złość, nie ma czynnego, jest za to pełno knajpek z jedzeniem. Mam ochotę na coś ciepłego, ale musimy się spieszyć, bo w planach mamy dziś jeszcze do gór dojechać. Wjeżdżamy tylko na chwilę autem do portu.
Chcieliśmy jechać skrótem, przez góry, ale po przejechaniu kawałka i zobaczeniu jaki jest stan drogi i jej krętość zdecydowaliśmy, że wracamy jednak na główną drogę przez Burgas. Szkoda trochę, ale i tak ciemno się już robi, więc widoków by nie było, a tędy pewnie jednak mimo wszystko szybciej i bezpieczniej.

We stop in Ahtopol to buy some fruits and aspirin. It's a pity that the banitsatnitsa is closed already.
We drive to Tsarevo to look for an exchange, we're going out of levs. But there aren't any opened. Well, there are many restaurants. I feel like having something warm, but we must hurry up. The plan for today is to get to the mountains. We drive to the port only for a while.
We had a plan to take a short cut road, through the mountains, but after a few kilometers and seeing how it looks like and how much it is sinuous we decide to come back to the main road through Burgas. It's a bit pity but it's already dark anyway, so there wouldn't be any views, and this road is more quick and safe.