Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  hiszpania / spain 2011 >>  toledo


Hiszpania i Lanzarote / Spain and Lanzarote  2011


stare miasto we mgle / old town in fog

sp
Hiszpania - Toledo
15.01.2011
2 530 km

Nie chce mi się wstawać przez tą zimnicę. Ale w końcu zwlekam się przed dziewiątą.
Wokół Toledo wije się piękna droga widokowa, która przebiega obok mojego zamku. Joaquin bierze mnie na przejażdżkę, pokazując co fajniejsze miejsca. Ale niestety nad miastem nadal wisi mgła i z widoków nici! Widziałam jak to pięknie wygląda na zdjęciach, więc jestem mocno rozczarowana. No ale może jutro będzie lepiej?
Wracamy do miasta. I zagłębiam się w uliczki, choć za bardzo nie mam na to ochoty, bo zimno jest jak nie wiem! A miałam się tu wygrzewać ;)
Przechodzę obok kościoła San Ildefonso (to patron miasta). Kościół jest wielki, kukam do środka, ale wstęp płatny. Można wejść na wieżę, więc postanawiam wrócić, jak opadnie mgła – teraz nie ma to za bardzo sensu.
Przy katedrze jest informacja turystyczna, można dostać mapkę miasta, która bardzo mi się przydaje, bo moja wydrukowana z internetu jest za mało dokładna. I jest przyjemne ciepełko, aż się nie chce wychodzić.

I don't feel like getting up because of that cold. But finally I do before nine.
There's a nice panorama road around Toledo. It goes near my castle. Joaquin takes me for a ride, showing interesting places. Unfortunatelly there is still fog above the town so there are no views! I remember those views from photos in internet, so I'm very dissapointed. But maybe tomorrow it will be better?
We go back to the city. And I go sightseeing the streets, although I don't have a power for it - it's still very cold! And I was supposed to warm up here ;)
I pass by Ildefonso Church (Ildefonso is a patron saint of the town). The church is big, I take a look inside, but I would have to pay to get there. It's possible to climb the tower, I decide to come back when there's no fog - now it's pointless.
There is a touristic information near the cathedral. They have free maps of the city, it's very useful, 'cause my printed from website map isn't exact enough. And it's nice warm here, I'd like to stay till tomorrow ;)