Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  hiszpania / spain 2011 >>  madryt

sp
Hiszpania - Madryt
17.01.2011
2 608 km

Rano nie chce się wstawać, znów ziąb, tu też nie ma niczego w stylu kaloryfera. Wygrzebuję się dopiero o wpół jedenastej. Po drodze w chińskim sklepiku robię zakupy (tanio).
Jadę metrem na Atocha. Bardzo chciałam zobaczyć tutejsze pociągi, ale tu niestety jest jak na lotniskach – nie da się wejść na peron bez biletu :( Pociągi widać tylko częściowo z góry, przez brudną szybę.
Ale na pocieszenie w głównym holu można nacieszyć się dżunglą w środku miasta :) Pod przeszklonym dachem rosną egzotyczne rośliny, na czele z bananowcami, które sięgają prawie aż do sufitu. Jest też maleńkie bajorko pokryte zieloną rzęsą, w którym pływa mnóstwo żółwi :) Mogłabym się na nie gapić cały dzień, ale w planach mam dziś sporo.

I don't feel like getting up in the morning, it's so cold agin. Nothing like a radiator is here, either. I go out barely at half past ten. I buy a few things in a chinese shop (not expensive).
I take a metro to Atocha. I wanted to see the trains very much. But it's like at airports here - it's not possible to get to a platform without a ticket :( I can see a few trains partly from the upper level, through a dirty glass.
But instead there is a jungle in the main hall - the jungle in the middle of the city :) Exotic plants grow under a glass roof, there are even babana trees, which are tall almost like the whole hall. There's also a small pond covered with green duckweed with many turtles swimming :) I could watch them the whole day, but I have so many plans for today.