Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  hiszpania / spain 2011 >>  la isleta

lan
Hiszpania - Lanzarote - La Isleta
21.01.2011
4 353 km

Na zachodzie jest La Isleta, czyli po prostu wysepka. Są tu właściwie tylko ścieżki, po których można spacerować albo pobiegać. My zwiedzamy La Isleta autem, bo w międzyczasie zmieniła się pogoda, przyszły burzowe chmury, na szczęście skończyło się tylko na niewielkim deszczu. Przed nami ocean i fale, które z wielką siłą rozbijają się na skałach. Poza tym niewiele widać, ściemnia się już powoli.
W pobliżu jest jeszcze wielki hotel Club la Santa, w którym ponoć lubią wypoczywać sportowcy. Wchodzimy na chwilę, ot tak, żeby się rozejrzeć.
Wracamy przez San Bartolomé do Costa Teguise.

WeW Costa Teguise poszłyśmy na kolację do naszej knajpki Galeon. Wzięłam sobie tym razem paellę warzywną (7,80 euro). I znów pyszna była niesamowicie i tak dużo, że jadłyśmy razem, a i tak zostało. Do tego winko. Czerwone wytrawne. Za wytrawnym winem nie przepadam, ale tu znów strzał w dziesiątkę – tak pyszne wino naprawdę ciężko upolować!
Później jeszcze knajpki na nabrzeżu, znów bawiący się Anglicy, jakieś koncerty, ale nie było już tak ciekawie, jak wczoraj.

We