Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  italia / italy 2011 >>  milano


Italia / Italy 2011


ciepełko! / warm!

it
Italia - Mediolan / Milano
8.12.2011
965 km

Wstawać znów się nie chce ;) Zebraliśmy się w końcu znów dopiero koło południa.
Idziemy przez park do Piazza Cavour, a potem Via della Spiga. Ludzi znów tłum, do niektórych sklepów ustawiają się nawet kolejki! Chyba wpuszcza się tu ograniczoną liczbę ludzi. Zabawnie to wygląda, jak się wie, że to przecież kapitalistyczny kraj ;) W jednym z lepszych sklepów bogato zastawione stoły. No ale do takich sklepów zwykły śmiertelnik raczej nie ma wstępu ;)
Dalej znajoma już droga do Duomo. Skręcamy na południe. Na rogu kawka w jednej z kawiarenek. Pełno tu pięknych kolorowych marcepanków na wystawie - wyglądają bajecznie!

I don't fell like getting up in the morning again. We go out by the noon again.
We go through the park to Piazza Cavour, and then Via della Spiga. There's a big crowd again, there are even queues to some shops! I guess they let go in only some people at one time. It looks funny when you know it's a capitalist country ;) In one of the better shops there are tables full of yummies. But normal poeple rather won't be allowed to go in to such shops ;)
And then a known way to Duomo. We turn south. On the corner Pier has a coffee in one of the cafees. It's full of beautiful colourful marzipanes - they look like in a fairytale!