Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  rzym / rome 2012 >>  roma


Rzym / Rome 2012


znów jestem w Rzymie! / I'm in Rome again!

it
Italia - Roma
5.12.2012
1 237 km

Za oknem pogoda zmienia się jak w kalejdoskopie, na początku świeci słońce, potem pojawiają się cumulusy (grudzień!) i w końcu zaczyna padać. Więc wychodzę dość późno i jadę do miasta. Wysiadam przy Circo Massimo. Które jest chyba budowane od nowa ;)
Idę w kierunku Colosseo. A tu jak zwykle, tłum turystów, carabinieri, Hindusi sprzedają te swoje chusty i cholera wie co jeszcze. Przysiadam na jakiś starych kamlotach. Gdy świeci słonko, jest cudnie ciepło :) Gdy przyłażą chmury, trochę mniej.
Dziś akurat nigdzie się nie spieszę, więc chodzę sobie bez planu, odwiedzając miejsca, które już znam i te, których jeszcze nie znam. I do tego miejsca było leniwie i można by powiedzieć, że nieco nudno ;)

The weather changes every few minutes, at the beginning the sun is shining, then cumuluses appear (december!) and finally it starts raining. So I go out quite late and take the metro to the city. I take off at Circo Massimo. Which is being rebuilt I guess ;)
The next direction is Colosseo. As always here, crowd of tourists, carabinieri, Indians sell their neckerchief and the hell knows what else. I sit down at old stones. When the sun is shining it's lovely warm :) When clouds come, not so much.
I don't hurry today, so I just walk without any plan, visiting the places I already know and those I don't. And untill this moment it's lazy and I could say a little bit boring ;)