Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  rzym / rome 2012 >>  roma


Rzym / Rome 2012


przygody na Termini / adventures at Termini

it
Italia - Roma
6.12.2012
1 244 km

Dziś w planie Frascati, więc jadę prosto na dworzec Termini. Specjalnie wyszłam wcześniej, w razie jakiś problemów. Podobają mi się automaty biletowe, ale nie widzę w nich miejsca na monety (pytam kogoś - tylko na kartę). Potem okazało się, że w niektórych można też gotówką płacić. I działają świetnie jako rozkład jazdy na najbliższe półtora dnia ;)
Żeby ustawić się w kolejce po bilet, trzeba wziąć z innego automatu numerek - jak u nas w urzędach. Biorę numerek ;) Jednak jeszcze nawet nie ma go na tablicy, a posuwa się to okropnie powoli, mimo, że kas jest cały rząd. Zapasu miałam pół godziny, jednak i ten czas powoli się kurczy. Więc w końcu decyduję się skorzystać z automatu i zapłacić kartą. Karty nie chce mi połknąć, potem dopiero okazało się, że nie połyka do końca, tylko w połowie i wtedy trzeba wprowadzić pin. Cóż, następnym razem będę expertem od italskich automatów ;) W końcu jednak znajduję automat, w którym można zapłacić gotówką ;)

I have a plan to go to Frascati today, so I go right to the Termini station. I go out earlier just in case of any problems. I like the ticket machines, but I can't see a hole for coins (I ask someone - they work only with a card). Then it turned out that in some of them it's also possible to pay with coins. And they work as a timetable for the next one and half a day as well ;)
To be in a line to the counter one must take a number - like in our offices. I take one ;) But it's not even on the table yet and the queue goes very slowly, although there is the whole line of counters. I had half an hour more, but that time is running out. So finally I decide to use a ticket machine and to pay with a card. It doesn't wanna take my card, but it turnes out later that it takes only half of it and then you should type the pin number. Well, next time I'll be an expert with italian ticket machines ;) Finally I find a one in which I can pay with coins ;)