Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  sardynia / sardinia 2012 >>  girona


Sardynia / Sardinia 2012


spacer po wzgórzach / walk on the hills

sp
Hiszpania / Spain - Girona
4.10.2012
1 753 km

W sumie cała podróż z El Prat do Girony (miasta, nie lotniska) trwała 3,5 godziny. Bez specjalnego pośpiechu, ale też bez zwiedzania po drodze.
W Gironie znów zero jakiś sensownych informacji, niby jest dworzec autobusowy, ale rozkładów jest tyle różnych, że ciężko się pokapować, gdzie szukać tego właściwego. Dobrze, że sprawdziłam wcześniej w necie. Okienko zamknięte, pan w okienku sąsiednim nie zwraca na mnie uwagi, dopiero, gdy pytam, pokazuje, że bilet kupuje się w autobusie i mówi, że numer 10. Z moich informacji wynika, że numer 2. Ufam, że choć godziny będą się zgadzać ;)

The whole journey from El Prat to Girona (the town, not the airport!) takes 3,5 hours. Without hurring but also without sightseeing.
In Girona again, there isn't any reasonable information. There is a bus station building, but there are so many timetables, that it's almost impossible to find the right one (at least the one to the airport ;) ). It's good that I chequed it in internet before. The counter is closed, the man in the nearest one doesn't take care about me. Finally when I ask him, he shows that I must buy the ticket in the bus and it's no. 10. I read before that it should be no. 2. I trust that at least the timetable would be correct ;)