Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  kreta i santorini 2013  >>  kamari


Kreta i Santorini 2013


nareszcie relaks / finally relax

gr
Santorini - Kamari
2.10.2013
2 451 km

W Kamari na deptaku kupujemy balkavę i idziemy posiedzieć na plaży, żeby się jej smakiem podelektować. Nad morzem co prawda już ciemno, ale rozkładamy się na leżakach (w dzień 5 euro) i jest super. Morze cudnie szumi, przewalając po plaży drobniutkie czarne kamyczki, w dali szwęda się jakaś burza, widać też Amafi. Pięknie! W końcu pełen relaks po dwóch dniach zapieprzu ;)
W domu znów spotkanie na tarasie, jest winko, rozmowy i chichranie się do rana :)

In Kamari we buy baklava at the promenade and we go to sit on the beach to eat it (baklava, not the beach ;) ). It's already dark, but we sit down at sunbeds (during day they cost 5 euro) and it's great. The sea murmurs, rolling small black stones on the beach, far away wanders a storm, we can see Amafi. Beautiful! At least full relax after two days of scorching ;)
At home we meet again at the terrace, we have wine, takls and laugh till late :)


Kamari

Powoli wracamy z powrotem. I wreszcie jest to, co miało być od początku, czyli plażowanie :) Chmurek trochę jest, wiaterku trochę jest, ale i tak jest super. Siedzę sobie na czarnej plaży i przebieram w kamykach. I ci, co mnie znają, mogą się domyślić, czym się to skończyło ;) Kamyczki są nie tylko czarne i szare, ale i białe i czerwone i zielone też.
Naprzeciwko wyspa Amafi. Morze i tak mnie dosięga, jak tak sobie siedzę, więc w końcu włażę do wody. No bo jak, jestem na Santorini i mam się nie wykąpać? ;) Woda nie jest ciepła, brzeg opada dość stromo, fale spore, ale i tak jest super :)

We go back slowly. And finally we have what we were supposed to have from the beggining - beach :) There are some clouds, it's a little bit windy, but anyway it's great. I sit at a black beach and I pour stones. And those who know me can guess how it finished ;) The stones are not only black and grey but also white and red and green.
There is Amafi Island opposite. The sea reaches me anyway when I sit like this so I get into the water. Well, I'm at Santorini and I can't go back without swimming at least a little bit ;) The water is not warm, the shore is rather steep, waves quite big, but anyway it's great :)

tak można tu mieszkać ;) / you can live here this way ;)

Idziemy coś zjeść. Asia poleca miejscową specjalność - stifado. Więc siadamy u miłej pani. W sumie (tutaj akurat) nic specjalnego, ale przynajmniej brzuchy pełne.
Mamy jeszcze trochę czasu, więc idziemy znów na plażę. Gdy już mamy wracać, to Monika zaczyna układać napis z białych kamyków, które ktoś już wcześniej przyniósł. I tak to fajnie wygląda, że szukamy tych kamyków więcej i robimy całą sesję zdjęciową. Ja zostaję nawet trochę dłużej. I w końcu trzeba pożegnać się z czarną plażą... szkoda!

We go to eat something. Asia recomends greek speciality - stifado. So we sit down at a nice lady's place. Well, stifado (here) is nothing special, but at least I have my stomach full ;)
We still have some time, so we go to the beach again. When it's almost time to go back Monika starts to compose an inscription of stones, which are already there. And it looks so fine that we look for more white stones and we make a little photo session. I stay even a little bit more time. And finally I must say good bye to the black beach... it's a shamne!

na plaży / at the beach

W domu jeszcze prysznic, pakowanie i o 16:45 (punktualnie o dziwo) pani mąż odwozi nas za 15 euro do portu. Po drodze jeszcze mamy ostatnie piękne widoki na Pyrgos i na klify.

At home we take a shower, we pack the things and at 4:45 p.m. (surprisingly on time) the lady's hubsband takes us with the car for 15 euro to the port. On the way we have the last views over Pyrgos and the cliffs.