Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  birżebbuga


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


plaża i porty / the beach and ports

mt
Malta - Birżebbuga
27.09.2015
2 711 km

Autobus do Marsaxlokk właśnie się pojawił. Ustawiam się w kolejce, ale ludzi tyle, że wszystkich nie wpuścił, więc wsiadam w 82, który zabrał mnie do Bierżebbuga. Autobus przejeżdża obok jaskini Ghar Dalam, ale jakoś nie chce mi się wysiadać.
Wysiadam za to przy plaży w Pretty Bay, dalej jest już tylko port, który trochę przesłania widok na pełne morze. Plaża jest ładna i piaszczysta, ludzi bardzo mało, mimo, że to niedziela. Najchętniej bym się wykąpała, ale chcę jednak jak najszybciej dostać się do Marsaxlokk.

The bus to Marsaxlokk has just come. I stand in a queue but there are so many people that the driver doesn't let everyone in. So I take the 82, which takes me to Bierżebbuga. There is one bus stop at the Ghar Dalam Cave, but I don't feel like getting off.
I get off near the Pretty Bay beach. Going farther there's only a port which veils the view over the open sea. The beach is nice and sandy, there aren't many people, even on Sunday. I feel like swimming but I wanna also get to Marsaxlokk as soon as possible.

plaża w Pretty Bay / the beach in Pretty Bay

Więc idę nadbrzeżną promenadą do kolejnej zatoczki, podziwiam łódki w porcie w St. George's Bay.
I idę powoli na przystanek, na szczęście autobus wkrótce przyjeżdża. Do Marsaxlokk nie jest daleko, ale po drodze nie ma nic ciekawego (fort Saint Lucian widać z przystanku), więc lepiej ten odcinek pokonać autobusem.

So I walk the seaside promande to another bay, I watch the boats in St. George's Bay's port.
And I slowly walk to the bus stop, luckily the bus comes in a few minutes. It's not far to Marsaxlokk, but there isn't anything interesting on the way (I can see the Saint Lucian fort from the bus stop) so it's better to take a bus for that distance.