Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  sliema


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


śniadanie z widokiem / breakfast with a view

mt
Malta - Sliema
29.09.2015
2 741 km

Dziś według prognozy miała być najładniejsza pogoda, więc w planie Comino. Wychodzę o dziewiątej, co okazało się znów zbyt późno. Autobus 222 spóźniony o dwadzieścia minut. Ale dobrze, bo sama się kilka minut spóźniłam ;)
Autobus do samej Miellieha jedzie godzinę. Do portu kolejny kwadrans. No ale to dobrze, bo objeżdżamy właściwie całe wybrzeże i można je sobie pooglądać.
Mellieha też mi się podoba na pierwszy rzut oka, może i turystyczna, ale jest dużo sklepów. Na przyszłość: dobre miejsce na bazę wypadową na kilka dni, żeby zobaczyć całą północ plus Comino, a może i baza do wypadów na Gozo (bo jeden dzień na Gozo to by była pomyłka, jak się później okazało), jeśli ktoś nie chce tam nocować.

The

Sliema o poranku / Sliema in the morning

Wybrzeże przy Sliema i San Giljan to właściwie same molochy hotele. I ceny wyższe niż w 'normalniejszych' miejscach. Pembroke to już normalne domy.
Z autobusu wysiadam w samym porcie. Miałam informacje, że można też wysiąść wcześniej, ale wcześniej jakoś pusto, nie widać ruchu ani tłoczących się turystów, więc jadę do portu. W porcie też właściwie tłoku nie ma.

The