Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  rabat


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


żywe miasto / living city

mt
Malta - Rabat
30.09.2015
2 792 km

A tuż za murami Mdiny zaczyna się Rabat. Aga z
miała rację – o ile Mdina jest
raczej pusta i tylko czasem widać przemykających mieszkańców, o tyle Rabat to prawdziwie żyjące miasto. Słychać muzykę, rozmowy, czuć zapachy. I można znaleźć normalne sklepy z wodą w normalnych cenach ;)
Przy głównym placu dominuje kościół St. Paul. Wchodzę na chwilę. Ładnie, choć znów ciemno.
już zamknięte, szkoda...
Zresztą ponoć te
są ciekawsze.
Żal mi też, że nie weszłam do
no ale na to wszystko po prostu nie wystarczyło czasu.
Do Domus Romana, Katakumb i Muzeum Historii Naturalnej można kupić łączony bilet za 12 euro - Rabat & Mdina Multi-Site Ticket.
Kupuję trochę tradycyjnych słodkości od pana w sklepiku. Cannoli z kremem czekoladowym są pycha!

Domus Romana, St Paul's Catacombs & National Museum of Natural History

ulica w Rabacie / a street in Rabat

I nagle czary – na skwerkach i ławeczkach pojawia się pełno ludzi! Przed chwilą jeszcze w ogóle ich tam nie było, teraz nagle się pojawili ;) Siedzą sobie i gadają. I przyglądają się zbłąkanym o tej porze turystom, zwłaszcza pojedynczym ;)
Bardzo fajny zwyczaj, zamiast zamykać się w domach, jak emeryci u nas i przez to tylu z nich jest samotnych, tu ludzie spędzają popołudnia razem. Ławki są na każdym kroku. Bardzo mi się to podoba, we Włoszech było tak samo.
Rabat jest bardzo fajnym miastem do powłóczenia się. Ja włóczę się już w poszukiwaniu przystanku, bo chcę dziś jeszcze zobaczyć Dingli.

And suddenly magic - on

skwer

Z tymi przystankami w Rabacie to nie jest tak prosto, bo autobusy jeżdżą wszędzie dookoła i pokapuj się tu który jedzie którędy. Najlepszą opcją jest pójść na główny terminal między Mdiną i Rabatem, tym bardziej, że widziałam tam pastizzerię, w której pełno było miejscowych, a to zawsze dobrze wróży. Nie wchodziłam, bo wtedy akurat nie byłam głodna, a szkoda ;)
Teraz wracać już mi się tam nie chce, bo do zachodu słońca została tylko godzina.

The