Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  sannat


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


spacer na wschód / walking east

mt
Malta - Sannat
4.10.2015
2 878 km

Jadę do Sannat.
Dróżka wiodąca do klifów prowadzi wzdłóż doliny, za którą są miasteczka, więc widoki są super. Naprzeciwko kościół w Xewkija. Nawet cytadelę widać.
Później zbaczam w boczną dróżkę, ale to nic ciekawego, wiedzie ona przez jakieś spalone zielsko, więc lepiej trzymać się głównej drogi, na którą wkrótce wracam.
Tu też widoki są super, w dali Malta, trochę bliżej Comino.

I go to Sannat.

Mġarr ix-Xini Tower

Idąc dalej na wschód, schodzi się nad kolejną zatokę – fjord, którego pilnuje kolejna wieża – Mġarr ix-Xini Tower. Siadam na chwilę na murku, żeby zjeść resztę cannoli. Szkoda, że słonko wciąż za chmurami, bo woda w zatoce miałaby jeszcze ładniejszy niebieski kolor.
Na końcu zatoki jest malutka kamienista plaża i bar. Toalety nie ma.

There is

Zatoka ix-Xini / ix-Xini Bay

Wcześniej wypatrzyłam, że ludzie idą dalej po jakiś schodkach. Wiec wchodzę na nie. Dalej wąziutka dróżka pnie się w górę. GPS na rozwidleniu pokazuje mi w lewo, w prawo zdaje się, że dróżka idzie do furtki na czyjś ogródek. Idę w lewo. Dalej miało być w prawo, a tam płot, zamknięta brama i private property! Nie chce mi się wracać, dookoła też nie ma jak przejść, bo same pola. Gdybym miała inne buty, to może bym się pokusiła, ale w klapkach na pole nie chcę się pchać.
Wspinam się więc w górę asfaltem i dalej idę przez jakąś wyludnioną wioskę. Hmm, jakieś mało fajne miejsce, tylko auta przejeżdżają.

Earlier I could see that people walk farther, climbing stairs. So I climb there, too.

opuncje, wieża i klify / prickly pears, the tower and the cliffs

W końcu schodzę juz dróżką w dół, na wybrzeże. Mija mnie kilka terenówek, to chyba jednodniowe wycieczki po Gozo. Dalej znów dróżka się urywa, mam już dość obłażenia, więc idę skrajem pola i schodzę w końcu na brzeg.
Jestem w końcu po drugiej stronie wieży. Jakie stąd widoki na klify! Super!
Dalej jest już normalna ścieżka wzdłóż wybrzeża z widokami na Maltę i Comino. GPS znów się bardzo przydaje!
W połowie drogi siadam na chwilę na skale, żeby coś zjeść. Miejsce idealne!

There is