Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  mellieħa


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


z powrotem na Malcie / back at Malta

mt
Malta - Mellieħa
6.10.2015
2 933 km

Wstaję przed ósmą, idę jeszcze do sklepu po wodę. Tu woda jest w butelkach po dwa litry, taką 1,5 litra ciężko dostać. Niby lepiej, bo zazwyczaj wystarcza na cały dzień, ale do noszenia gorzej.
Vincent przyjeżdża po dziewiątej i zabiera mnie do Mgarr. Cieszę się, że już wyjeżdżam, choć samo Gozo jest piękne. I ma w miarę punktualne autobusy ;)
Zdążyłam na prom o 9:45. To jeszcze letni rozkład jazdy, który został przedłużony. Gozo żegna mnie słonkiem i piękną pogodą.

I get up before eight. I go to a shop to buy a bottle of water. They sell it here in two liters bottles, it's hard to get 1,5 liter one. It's better 'cause it's more or less enough for the whole day, but it's not so comfortable to carry it.
Vincent comes after nine and takes me to Mgarr. I'm glad I'm leaving although Gozo is beautiful. And the buses here are quite punctual ;)
I have enough time to take the ferry at 9:45. It's still a summer timetable, which was extended. Gozo says me goodbye with sunshine and beautiful weather.

tak żegna mnie Gozo / this is the way Gozo says good bye to me

W terminalu w Ċirkewwa siadam na tarasie i pałaszuję na śniadanie to, co mi jeszcze zostało do jedzenia.
Wkrótce przyjeżdża po mnie Aaron.
Pierwszy przystanek w Miellieħa, bo chcę zobaczyć widok sprzed kościółka. W pobliżu jest cmentarz, taki inny niż u nas. Sprzed kościółka widok jest taki nie do końca, ale jak zejdzie się kawałek ulicą, to jest właśnie to, o co mi chodziło. Widać pięknie miasto i Melleiha Bay z cudnie niebieską wodą. Aż by się chciało tam pojechać, już, natychmiast i wskoczyć do tej wody :)

I sit in the terminal in Ċirkewwa on the terrace and eat what I have left to eat.
Soon Aaron comes to take me.
The first stop is in Miellieħa, I wanna see the view from the front of the church. There is a cementary, so different then in Poland. From the front of the church it's not what I wanted, but we walk a little bit down the street and the view is just like it was supposed to be. I can see the whole town and Mellieha Bay with beautiful blue water. I'd like to go there right now and jump into that water :)

Melleiha Bay, po lewej wieża św. Agaty, w tle Gozo
Melleiha Bay, on the left St. Agatha’s Tower, at the back Gozo

No ale plany mam trochę inne, chcę zobaczyć
– bajkową wioskę 'Sweetheaven'
z filmu Altmana z Robbim Williamsa. Filmu jakoś za bardzo nie kojarzę, ale wioska jest super i naprawdę wygląda jak z bajki. Cudnie niebiesko – zielona woda w zatoczce dopełnia widoku.
Bilet kosztuje 10,50 euro, więc do środka nie chcę wchodzić, wystarczy mi widok z drugiej strony zatoczki Anchor Bay, który jest idealny! Światło na fotki też mam idealne :)

But I have a little bit different plans. I wanna see the
– the fairytale village
'Sweetheaven' from the Altman's film with Robbin Williams. I don't have in mind that film, but the village is great and it really looks like from a fairytale. The beautiful blue - green water in the bay completes the view.
The ticket is 10,50 euros, so I don't wanna go inside. The view from the other side of the Anchor Bay is perfect! The light for photos, too :)