Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  malta 2015  >>  wrocław


Pisa, Cinque Terre i Malta 2015


koooorki! / traaaaffic jam!

pl
Polska - Wrocław
7.10.2015
4 685 km

I z tych chmur dopiero wynurza się Wrocław, zasnuty mgłą...
We Wrocławiu zamotka. Z lotniska można dojechać na dworzec bezpośrednio autobusem 406. Bilety można kupić za gotówkę w automacie na przystanku lub w automacie w autobusie płacąc kartą. Autobus za chwilę rusza, więc kupuję w autobusie.
Na stronie lotniska jest informacja, że autobus jedzie na dworzec 'około pół godziny'. Więc nie spojrzałam na rozkład, tylko wsiadłam i już. Korki były takie, że autobus jechał ponad godzinę. Okazuje się, że rozkładowo powinien jechać 45 minut.

And from those clouds Wrocław covered with fog is emerging...
In Wrocław there's a tangle. It's possible to take the bus 406 from the airport directly to the railway station. You can buy tickets for cash in a mashine on the bus stop or by debit card in a mashine in a bus. I buy in the bus, there are many people and the bus is ready to go.
On the airport website there's an information that the bus goes 'about half an hour'. So I don't take a look at the schedule, I just get on and that's it. There was such a traffic jam that it took more then one hour. Then it turned out that it should take 45 minutes.

Malta, Qawra

I tym sposobem nie zdążyłam na pociąg, na który chciałam zdążyć. Na szczęście za IC zapłaciłam jak za normalny pociąg, ciekawe dlaczego? Nie, żebym narzekała ;) Może dlatego, że na ostatnią chwilę kupowany?
W drodze z przystanku autobusowego na dworzec jest Placek Główny – budka z pysznymi plackami ziemniaczanymi :)
Pociąg jedzie punktualnie, po siódmej jestem w Poznaniu.
Zimnooooooo!!!

And this way I didn't catch the train I wanted to catch. Luckily I payed for IC like for a normal train, I wonder why? Well, I don't complain about it ;) Maybe the reason was it was bought last minute?
On the way from the bus stop to the railway station there is Placek Główny - a stall with yummy potato pancakes :)
The train is on time, I'm in Poznan at seven.
Coooooold!!!