Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  la palma 2016  >>  charleroi


La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze
La Palma and Tenerife with Belgium on the way


no, teraz jak wyjdę na dwór, to już będzie ciepło!
now, when I'll go out, it's gonna be warm!

be
Belgia - Charleroi
19.01.2016
935 km

Słonko zachodzi tu godzinę później niż u nas i to jest super, ale za to rano też później robi się jasno. Wstawać się nie chce bardzo.
Po małym śniadaniu wychodzimy o wpół dziewiątej. Idę na dworzec. Na dworcu sklepów pełno, ale nigdzie nie widzę kas ani automatów z biletami. W końcu zapytałam.
Bilet do Charleroi kosztuje 9,40 euro, można kupić od razu łączony na lotnisko za 14,40.
Na dworcu schodzę na peron. Mam dwadzieścia minut na pogapienie się na pociągi. Dworzec jest pod ziemią i kiepsko oświetlony na zdjęcia. Szkoda.
Pociągi jakieś takie... chyba nasze bardziej mi się podobają ;) Z zewnątrz, bo w środku są super. Może dlatego, że przez pomyłkę rozsiadłam się w pierwszej klasie i dziwię się, że tak pusto ;) Ale konduktor już nie każe mi zmieniać. Gapa ze mnie ;) Widziałam same drugie klasy, jak wjeżdżał i potem już nie spojrzałam.

The sun sets one hour later then in Poland.

po drodze / on the way

Za oknem krajobrazy jak u nas. Pola, pagórki. Tylko domki w miasteczkach trochę inne. Jest śnieg i migotki, bo słonko świeci, ale mam wrażenie, że jest jeszcze zimniej, niż wczoraj. Na Teneryfie pokazuje 19 stopni :D
Pociąg jedzie równo godzinę. Miał dziesięć minut spóźnienia. Rozkład można

Landscapes are similar to those in Poland.

tramwaje w Charleroi / trams in Charleroi

Charleroi nie robi zbyt ładnego wrażenia. Wygląda na bardzo przemysłowe miasto, przynajmniej w okolicy dworca. No ale może dalej jest lepiej? Trochę ładnych domków też jest, ale jakoś tak szaro buro wyglądają. Na fotkach też zbyt zachęcająco nie wygląda.
Za to sam budynek dworca jest całkiem ładny. I jeszcze wystarczyło mi czasu, żeby pofocić tramwaje :)
Na lotnisko jedzie około dwadzieścia minut. Jedzie też niby 68 (pewnie tańszy), ale do Aeropole, cokolwiek to znaczy. Wyszukiwarka na samo lotnisko pokazuje tylko A.
Lotnisko nie jest duże, ludzie pisali, że ciężko przejść kontrolę bezpieczeństwa i że nie ma gdzie usiąść. Mnie nic takiego nie spotkało, może dlatego, że to nie sezon.

Charleroi doesn't make a very good impressiom. It looks like a very industrial town, at least in the neighbourhood of the railway station. There are a few nice houses, but they look grey.