Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  la palma 2016  >>  TFS


La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze
La Palma and Tenerife with Belgium on the way


no to wakacje czas zacząć, lalala! / it's time to start holiday, lalala!

sp
Teneryfa - Aeropuerto Reina Sofia
19.01.2016
3 986 km

Na Teneryfie lądujemy nieco wcześniej niż przewidziano. Ryan chyba specjalnie tak podaje godziny w rozkładzie, żeby mogli puścić tą swoją muzyczkę o punktualności ;)
Miejsce mam przy oknie, ale nie po tej stronie i okropnie jestem zła... Cóż, skąd miałam wiedzieć, że będziemy okrążać całą wyspę przed lądowaniem i lądować inaczej niż to się zwykle w Europie robi? ;)
Przed lotniskiem TFS wszędzie stoją autobusy i busiki. Te właściwe są oczywiście na końcu. To znaczy tym końcu, do którego doszłam na końcu ;)

We land at Tenerife a little bit earlier then schedule.

na lotnisku / at the airport

111 do Santa Cruz przed chwilą pojechał, ale jest 343, który jedzie bezpośrednio na lotnisko północne. Jeden koleś krzyczy, że Santa Cruz, kierowca mówi, że La Laguna, no to wsiadam (9,70 euro). Ekspresowy to on jest, jedzie około pięćdziesiąt minut, ale ani w Santa Cruz ani w La Laguna się nie zatrzymuje... hmmm.
Na szczęście Hector przyjeżdża po mnie autem, a w międzyczasie mogę pooglądać sobie samoloty :) Hmmm, na TFS było cudnie cieplutko, w autobusie oczywiście klima, tu jest już zdecydowanie chłodniej...

111 to Santa Cruz has just left. There is 343, it goes directly to the north airport.

palmy i kolory - yeah! :) / palms and colors - yeah! :)

El Teide i góry Anaga toną w chmurach. Nie podoba mi się to, mam nadzieję, że za tydzień ich nie będzie...
Bardzo chciałam zobaczyć zachód słońca, można by z gór, ale przy tej pogodzie nie ma sensu się tam pachać. Więc jedziemy do jednego miejsca, skąd rozciąga się ładna panorama. Słonko niedawno się schowało za górami i chmurami, ale widok jest super, na miasteczko, morze i drogę w dole.

Tops of El Teide and Anaga Mountains are covered with clouds. I don't like it, I hope, in one week they won't be there...
I wanted to see the sunset very much, it would be possible from the mountains, but with this weather it doesn't make sense. So we drive to a view point with a nice panorama. The sun has just hidden behind mountains and clouds, but the view is great, over the town, the sea and the road down there.