Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  la palma 2016  >>  los canarios

sp
La Palma - Los Canarios
23.01.2016
4 310 km

Rano walczę, żeby zrobić odprawy na dwa pozostałe loty. Okazuje się, że Ryan pozwala w aplikacji mieć kartę pokładową w telefonie, nie trzeba mieć wydrukowanej. Nie widziałam jeszcze, żeby ktoś z tego korzystał (w Binterze za to prawie wszyscy), więc myślałam, że się nie da. Super, odpadł problem szukania kafejki internetowej i drukowania! :)
Trochę czasu mi to zajęło, więc wyjeżdżam znów dopiero o dziewiątej. Dziś w planie dokończenie Ruta de los Volcanes, czyli spacer z Los Canarios na wybrzeże do faro, czyli latarni morskiej.

In the morning I try to make check in for the two remaining flights. I find out that Ryan lets having a boarding pass in a telephone, there's no need to print it. I didn't see anyone using it (in Binter almost everyone did) so I thought it wouldn't be possible. It's great, I don't have to look for an internet cafe and print! :)
It takes me some time so I go out at nine again. I have a plan to finish the Ruta de los Volcanes today - walk from Los Canarios to the coast to faro (a lighthouse).

Los Quemados

Jadę autem do Los Canarios. Najpierw idę do piekarni po bułki, potem do informacji. Okazuje się, że z dołu jeździ autobus – super! Co prawda co dwie godziny, ale jest :) Przy dobrych wiatrach zdążę na ten o 13:45. Pani mówi, że na dół idzie się 2,5 – 3 godziny.
Najpierw idę do Centro de Visitantes. Żeby do niego wejść, i na wulkan też, trzeba kupić bilet (5 euro). Trochę się zdziwiłam.

I drive to Los Canarios. First I go to the bakery to but some rolls, then to the information center. It turnes out that there's a bus from down there back to here - great! It goes every two hours, but it goes :) If everything goes well, I can take the one at 1:45 p.m. The lady says that the walk down takes 2,5 - 3 hours.
So I walk to Centro de Visitantes. To get inside and to the volcano you must have a ticket (5 euro). I was surprised with that.

wulkan San Margin w całej okazałości / San Margin volcano in all it's glory

W Centro de Visitantes jest bardzo ciekawa wystawa o wulkanach. Super! Trochę czasu zajmuje przeczytanie tego wszystkiego, ale warto, szczególnie dla kogoś, kto się tym interesuje!
Wulkan San Antonio to już nie to samo, co łażenie po wulkanach tam na górze. Tu jest pełno ludzi i barierki jakieś. Ale wulkan i tak jest super! Ładnie widać domki Los Canarios.
Więc z tego wszystkiego, gdy wyruszam na szlak, jest już południe! Następny autobus z dołu jest o 15:45, więc z ten muszę celować i znów się nieco pospieszyć...

There is a very interesting exposition about volcanos in Centro de Visitantes. Great! It takes some time to read that all, but it's worth it, especially if someone is interested with that!