Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  la palma 2016  >>   puerto de la cruz


La Palma i Teneryfa z Belgią po drodze
La Palma and Tenerife with Belgium on the way


szkoda, że już ciemno / it's a pity it's dark already

sp
La Palma - Puerto de la Cruz
26.01.2016
4 661 km

Parkuję przy plaży, bo właśnie ją chciałam tu między innymi zobaczyć. Wygląda na ładną, z palmami i leżakami. Niestety zdążyło się już zrobić ciemno, więc tak naprawdę niewiele widać.
Idę dalej, żeby zobaczyć samo miasteczko. Miasteczko jest super, przynajmniej ta część bliżej brzegu, bo dalej wyrastają wielkie hotele. Ale za to nie ma Polaków ;)
Uliczki pełne są piętrowych i parterowych kolorowych domków, knajpek i placyków z palmami. Super, bardzo mi się tu podoba! :)

I leave the car just next to the beach. This is one of the places I wanted to see here. Unfortunatelly it's dark already, so I cannot see a lot.

klimat / atmosphere

Dalej jest mały port, a jeszcze dalej wielki plac, na którym dzieje się całe życie. Ekstra! Plac ma piękne wysokie palmy, pod którymi starsze osoby siedzą sobie na ławeczkach, dzieciaki szaleją. Dookoła pełno restauracji i w każdej sporo ludzi!
Ktoś pisał, że Puerto de la Cruz wymiera na korzyść południa, ale ja kompletnie czegoś takiego nie zauważyłam! Gdyby nie nieprzewidywalna pogoda, byłoby idealną bazą wypadową. Choć miejsce należy raczej do tych tłumnych, a nie spokojnych.

There's a small port and a big square where all the life is going on. Great! There are nice high palms. Old people sit on benches under the palms, the kids revel. There are many restaurants around and each of them is almost full!

kolorowe miasto / colourful city

Wrócić do El Medano mogę albo autostradą, albo (krótszą drogą, ale dłużej) północną drogą, przez Los Gigantes. Wybieram tą północną, z myślą, że może jeszcze będzie coś widać, ale myślałam, że będzie bardziej płaska, a tu znów same zakrętasy! Dość już mam serpentyn! ;)
Po drodze tankowanie, pokazuję kolesiowi dwa razy, że chcę za trzynaście euro. Koleś najpierw wdusza trzydzieści litrów, potem próbuje nalać więcej, a jajo chciał mnie zrobić, cholernik jeden, tak, że musiałam krzyczeć stop! Nie zrozumieć się nie dało. Mało przyjemne zakończenie dnia.

I can drive back to El Medano or the highway or the (shorter, but takien more time) north road passing by Los Gigantes. I choose the nort one - maybe I would be able to see something more. But I expected that road would be more flat, and here again, there are only turns! I already have enough of serpentines! ;)

w centrum / in the center

Ale za to po drodze widać w dali mieniące się światełkami trzy kurorty. Tego też mi żal, chciałam przejść się tam choć trochę, zobaczyć nocne życie. Cóż, następnym razem ;) Być może tylko z daleka tak pięknie to wygląda ;)

But instead I can see three shimmering with lights resorts far away.