Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  cypr 2017  >>  kourion


Cypr 2017


kolejne ruiny i mozaiki / another ruins and mosaics

cy
Cypr - Kourion
21.10.2017
2 575 km

Drugi przystanek to Kourion – kolejne ruiny (4,50 euro). Zwiedzanie zaczynamy tuż przed południem ;) Ruiny podobne do tych w Kato Pafos, myślę, że dwa takie miejsca wystarczą, chyba, że ktoś się bardzo takimi rzeczami interesuje. Mnie to interesuje, ale za mało mamy czasu, żeby się tak naprawdę wgłębiać ;)

The second stop is Kourion - another ruins (4,50 euro). We start sightseeing just before noon ;) The ruins are similar with those in Kato Pafos. I think two such places are enough unless someone is really interested with such things.

ładne widoki mieli Rzymianie... / the Romans had nice views...

Teren Kourionu jest bardzo rozległy, chodzić można tam godzinami, choć i tu na wierzchu niewiele pozostało. Stojąc na najwyższym wzniesieniu wyobrazić sobie można całe ogromne miasto, które się tu niegdyś znajdowało. Jakie były historie ich mieszkańców? Tego nie dowiemy się już nigdy...
Ale za to wiemy, że mieli łaźnie i piękne mozaiki. I właśnie dla tych mozajek warto Kourion odwiedzić. Są super! I podobnie, jak w Kato Pafos, żałuję, że nie ma czasu przyjrzeć się im bardziej.

The Kourion area is very big, you can spend hours walking here. Although there's not much left on the surface.