Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  cypr 2017  >>  konnos beach


Cypr 2017


plażujemy! ale znów nie ma czasu!
on the beach! but there's no time again!

cy
Cypr - Konnos Beach
23.10.2017
2 873 km

Dziś w planie miała być od rana Larnaka, ale powstał bunt na pokładzie, że za mało plażowania... żartuję, hehe, ale skoro nawet mi już plażowania brakuje, to znaczy, że nie ma go prawie wcale ;) A co mają powiedzieć osoby, które zadeklarowały się, że chcą 50% plażowania i 50% zwiedzania? ;) Mają rację oczywiście. Więc zmieniamy opcję na poranne plażowanie, a potem... napomykam delikatnie o Larnace ;)

Today there was supposed to be Larnaka in the morning, but there's a rebellion on board that we have not enough beach time... I'm joking, but if even I miss a beach it means that it's really not enough of that ;) And how about the persons who wanted 50% beach and 50% sightseeing? ;) They are right of course. So we change our plan to go to the beach in the morning and then... I say gently about Larnaka ;)

foto

Plaż na Cyprze jest od licha i ciut, więc właściwie codziennie można jechać na inne. A w tej części wyspy (czyli południowo wschodniej) plaże są najpiękniejsze. I to jest fakt, jeśli chodzi o Europę, ze wszystkich miejsc, w których byłam, na Cyprze plaże podobały mi się najbardziej. Miły piaseczek, niebieska przezroczysta woda, rajskie widoki – cudownie!
A jak ktoś ma ochotę ponurkować, to też znajdzie do tego pełno miejsc. A jeszcze fajniejsze jest to, że prawie na każdej plaży są darmowe przebieralnie i prysznice :) Leżaki i parasole są płatne (2,5 euro), ale dla mnie i tak nie ma to znaczenia. Pełnia szczęścia!

There are really a lot of beaches at Cyprus, so everyday one can go to differrent ones. And in this part of the island (east - south) the beaches are the most beautiful.

foto

Dziś na początek odwiedzamy Konnos Beach. Plaża wita nas rajskim widokiem. Przebieramy się szybko i schodzimy na plażę. Trzeba szybko iść popływać, bo niedługo musimy jechać dalej ;) Woda, choć nie za ciepła jest cudowna i cudownie się w niej pływa! Delektuję się luzem i odpoczynkiem ile wlezie, póki czas, bo zbliża się już południe ;)

Today for the beginning we go to Konnos Beach. The beach welcomes us with a paradise view.

foto

Jedyny problem jest taki, że mimo, że przy plaży jest jakiś bar, nie ma nic konkretnego w znośnej cenie do jedzenia. Coś więc trzeba skombinować, bo niektórzy nie zjedli śniadania ;)
Po drodze w następne miejsce stoi sobie auto z jedzeniem, modnie nazywając food truck. Stoi sobie na rozdrożu, w środku niczego, prąd ma z agregatu, który warczy gdzieś z tyłu. No czad, jak na amerykańskich filmach drogi prawie ;)
Pan się miło uśmiecha, robi kanapki na ciepło, może nie ma w tej kuchni zbyt czysto, i ceny też raczej turystyczne, to jednak podoba mi się ten klimat! :)

The only problem is that there is nothing tasty for eating in a good price in a beach bar. Some of us didn't have a breakfast - we must figure something out ;)