Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 europa / europe  >>  cypr 2017  >>  makronissos beach


Cypr 2017


podwójna plaża / double beach

cy
Cypr - Makronissos Beach
23.10.2017
2 903 km

Więc wsiadamy w auto i jedziemy na Makronissos Beach. Makronissos jest o tyle fajna, że są to właściwie dwie plaże rozdzielone cyplem – jedna od wschodu, druga od zachodu – idealnie. Na początek wybieramy wschodnią i choć nie jest tak szeroka i imponująca jak Nissi Beach, to o wiele bardziej mi się tu podoba. Jest spokojniej i bardziej kameralnie.
Wskakuję do wody, choć jest zimna i pływam sobie ile wlezie. Cudownie!

So we take the car and drive to Makronissos Beach. Makronissos is so nice that actually there are two beaches devided with a penisula. One beach is on the east and one on the west - perfect.

foto

Tuż przed zachodem słońca dołącza do nas reszta grupy i przenosimy się na zachodnią część plaży. Tu już mamy widok na jakąś wielką machinę wydobywczą w oddali i żurawie portowe, więc może do plażowania na cały dzień z widokami nadaje się niespecjalnie, ale na zachód słońca jest idealnie!
Szkoda, że do samego zachodu nie zostajemy, bo fotki byłyby fenomenalne, krajobraz idealny i jeszcze palmy, ale niektórzy jadą przez cały dzień na jednym sandweechu i domagają się już kolacji. Pstrykam jeszcze ile wlezie jak się da, potrzebowałam raptem dziesięć minut, ale głód zwycięża :D

Just before sunset the rest of our group comes, too, and we go to the western part of the beach.

foto

W pobliżu jest tyle plaż, że wystarczyłoby spokojnie na kilka najbliższych dni, no ale nie mamy na nie czasu ;)
Wsiadamy w auta i kierujemy się do Larnaka, żeby 1. zjeść 2. zwiedzić, chociaż trochę po ciemku, bo przecież później nie będzie już kiedy do Larnaki wrócić.

In the nearby there are so many beaches that it would be enough for a few next days, but we have no time for them ;)