Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 wielkopolska / greater poland  >>  gniezno 2015  >>  biedrusko


Gniezno i okolice / Gniezno and surroundings 2015


spotkanie z Antkiem :) / meeting with An-2 :)

pl
Polska - Biedrusko
13.09.2015
215 km

Rano było nieciekawie, ale przed południem pogoda zrobiła się super, w sam raz na kolejną wycieczkę :)
W okolicach Gniezna zostało mi jeszcze sporo miejsc do odwiedzenia. Niestety już na początku utknęłam w korku... zapomniałam kompletnie, że dziś jest wyścig rowerowy i we wschodniej części miasta mogą być problemy. No i na te problemy właśnie natrafiłam.
Więc szybka decyzja, próbuję objechać korek północą, przez Biedrusko. I mimo, że dalej, to na dobre mi to wyszło, bo w końcu, przy okazji, zatrzymałam się, żeby obejrzeć

In the morning it wasn't too nice, but before noon the weater was already perfect for another trip :)

perełka :) / highlight :)

Przejeżdżałam tędy już nie raz, ale nigdy jakoś nie było okazji, żeby bliżej się pałacowi przyjrzeć. Za którymś razem zobaczyłam, że przed pałacem stoi Antek :) Więc musiałam mu powiedzieć cześć ;) Okazuje się, że nie tylko Antek tu stoi, ale też sprzęt wojskowy, jakieś pojazdy, terenowiec. Super.
A sam pałac bajka! Piękny.
Spacerując parkiem można odkryć także altankę i kolejny piękny budynek, który pewnie będzie wkrótce odnowiony.

I was passing by this place a lot of times.

z widokiem na ogród / with a view over the garden

Jest tu także restauracja, można zatrzymać się na posiłek w ogrodzie z widokiem na pałac. Lub w pałacu z widokiem na ogród ;)
Pałac zbudował w dziewiętnastym wieku Albrecht Otton von Treskov. Na początku dwudziestego wieku odsprzedany armii niemieckiej, która na przyległych terenach stworzyła poligon. Po wojnie należał do LWP, a niedawno trafił w ręce prywatne. I wyszło mu to na dobre, jak widać, jak się chce, to się da!

There is also a restaurant, you can make a stop for a meal in a garden with a view over the palace. Or in the palace with a view over the garden ;)