Ten blog
Ten blog
 
 
 
 

 wielkopolska / greater poland  >>  gniezno 2015  >>  fałkowo


Gniezno i okolice / Gniezno and surroundings 2015


nędza, rozpacz i zniszczenie / despair and destruction

pl
Polska - Fałkowo
13.09.2015
258 km

I w końcu, późnym popołudniem, jadę w pierwsze miejsc, które tak naprawdę na dziś zaplanowałam. A jest to Fałkowo i całkiem ładny dwór z 1890 roku, który się tam znajduje.

And finally, late in the afternoon I go to the first place from my plan for today ;) It's Fałkowo and a quite nice mannor house built in 1890.

dwór z Fałkowie

Niestety dwór ładny był... teraz jest tam, hmmm, żulernia i melina to mało powiedziane. W środku wygląda, jakby przeszedł jakiś huragan! Nie mówię już o tonie śmieci i potłuczonego szkła.
A wygląda to jakby mieszkańcy się wyprowadzili nie zabierając niczego, a później przyszła jakaś banda i to wszystko rozniosła w drobny mak. Porozwalane rzeczy, potłuczona porcelana, książki, jakieś papiery...

Unfortunatelly the mannor house was nice...

:(

Na fotkach wychodzi to dość malowniczo, ale wygląda przerażająco! W środku nie ma prawie nic, nie ma futryn od drzwi, nawet przewody ze ścian są powykuwane! Piece kaflowe zostały chyba trzy, reszta poniszczona w drobny mak :(
Nie rozumiem, jak można tak niszczyć?! Może mi to ktoś wytłumaczyć?! Szkoda tego dworku, bo naprawdę sam w sobie jest ładny...

It looks quite picturesque on the photos, but it looks terrible! There is almost nothing inside, no door-frames,

był sobie piec...

Po drodze miałam dwór w Leśniewie. Niestety teren jest cały ogrodzony, dworu pomiędzy drzewami nie widać w ogóle. Szkoda... Nie da się zobaczyć nic, z żadnej strony. Może zimą będzie taka opcja?

There is one more mannor house on my way - in Leśniewo. Unfortunatelly the whole area is fenced, I can't see the mannor house between the trees at all. It's a pity. I can't see anything from different sides. Maybe in winter?